Warsztaty kulinarne: pasty kanapkowe

Do tej pory to ja uczestniczyłam w warsztatach, a tym razem miałam je poprowadzić. W myśl tego, że lubię zdobywać nowe doświadczenia zaproponowałam współpracę Dorocie z bloga „Sierotka maRysia w kuchni”. Postanowiłyśmy, że na początek trzeba zaproponować coś prostego, zwłaszcza, że warsztaty miały odbyć się na Moście Kultury w Lublinie, czyli terenie typowo plenerowym z dużymi ograniczeniami. Wybrałyśmy pasty kanapkowe i uważam, że to był strzał w dziesiątkę.

 

Warsztaty odbyły się 18 lipca, w dużym upale – może dlatego większość zapisanych uczestników nie pojawiła się? Na szczęście udało nam się namówić przechodniów i osoby odpoczywające na Moście podczas przejażdżek rowerowych. Z każdą kolejną pastą było też coraz więcej obserwatorów i degustatorów, którzy zostali z nami do zakończenia warsztatów. Zaplanowałyśmy do wykonania pięć past i wszystkie udało nam się wspólnie przygotować: domowy paprykarz, pasta z awokado i zielonego groszku, pasta z białej fasoli z dodatkiem majeranku, twarożek z wędzonym łososiem i pasta „na słodko” z malinami i twarożkiem.

 

fot. Ryszard Kapłon

 

DSC_5274

degustacja pierwszej pasty

 

Przepis na paprykarz znajdziecie na blogu Doroty. Przepisy na pasty z awokado i pastę z białej fasoli niedługo opublikuję u siebie na blogu. Dwie pozostałe pasty są banalne, ale na nie również podamy Wam przepis w najbliższym czasie.

 

Uważam, że jak na pierwszy raz to przygotowałyśmy się naprawdę nieźle – poza tą nieszczęsną akcją z brakiem łyżki – i uczestnicy byli zadowoleni.Wsparci doświadczeniem znajomych zadbaliśmy o przedłużacz i baniaki z wodą, bo okazało się, że jest trochę mniej kolorowo niż byliśmy zapewniane.

 

Początkowy stres i strach szybko minął, a pozostała tylko dobra zabawa i trochę pracy. Na początek dla ochłody przygotowałyśmy wodę z cytryną i miętą, która naprawdę miała wzięcie. Później wzięłyśmy się do pracy i tak, w ciągu nieco ponad godziny powstało pięć past. Do prezentacji i próbowania doskonale nadały się upieczone przez nas greckie chlebki, słone krakersy i pokrojone bagietki oraz herbatniki do pasty na słodko.

 

My jesteśmy zadowolone i mamy nadzieję, że uczestnikom również podobały się nasze warsztaty.

 

DSC_5340

DSC_5368

DSC_5384

DSC_5398

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x