Burger Store Lublin

Burger Store Lublin, ul Okopowa 14, Lublin – ZAMKNIĘTE

Burger Store Lublin, to kolejny lokal z burgerami, który na lubelskiej mapie gastronomicznej pojawił się podczas wakacji. Do tej pory z pewnością przetestowała go bardzo duża grupa miłośników konkretnego jedzenia. I myślę, że ma już swoich fanów. Nam do tej pory Okopowa nie była jakoś „po drodze”, ale w ramach odmiany po wielkanocnym obżarstwie postanowiliśmy zjeść właśnie tam.

Oprócz Lublina burgerownia ma swoje filie w Rzeszowie i Tarnowie. Menu dla wszystkich lokali jest takie samo.

burger store lublin

Wnętrze lokalu jest fajne, ale niczym nas nie zaskoczyło. Podobny wystrój jest teraz bardzo popularny, i większość elementów pojawia się w wielu nowo otwartych miejscach. Wszystko jednak jest spójne, i nie odwraca uwagi od najważniejszego, czyli jedzenia.

Zamówienia, jak informują tabliczki w lokalu, składa się przy barze – obowiązuje pełna samoobsługa, która dotyczy również ich odbioru i zwrotu naczyń. Menu wypisane jest na dużej tablicy nad barem, a na stolikach leżą ulotki – minimalizm. Trochę szkoda, że kontakt z obsługą jest przez to ograniczony, ciężko o coś dopytać, ponieważ wybierając się grupą każdy musiałby indywidualnie podchodzić do baru. Mam wrażenie, że przez samoobsługę lokale tracą trochę w odbiorze, ponieważ są przez to mniej przytulne. Przydałby się chociaż uśmiech.

Do wyboru mamy 14 burgerów w wersji 100 i 200 gram. Nie ma opcji dokupienia frytek ani surówki, jak w niektórych lokalach. Pewnie dla niektórych będzie to minus, ja również miałam chęć pochrupać domowe frytki, gdy po burgerze pozostała jedynie pusta taca.

  burger store lublin

Zamówiliśmy dwa burgery, każdy w wersji 100 g. Wojtek zdecydował się na Red Hot (w składzie obok wołowiny znalazło się salami pepperoni, jalapeno, pomidor, cebula, rukola i sos ostro-słodki) za 16 zł, a ja wybrałam Kozaka, który w środku miał następujące dodatki: ser owczy, żurawinę, pomidora, cebulę i rukolę (17 zł). Do picia wybraliśmy fritz-limo melon i fritz-kola o smaku kawy po 8 zł szt.

Od razu zauważyłam, że burgery są naprawdę zgrabne. Nie ma problemu z nadmiarem sosu czy uciekających dodatków. Jedzenie ich jest przyjemnością pod względem estetycznym. Minus za wołowinę na granicy mocnego wysmażenia i brak pytania o jego stopień podczas przyjmowania zamówienia. Nie obraziłabym się za bardziej różowe wnętrze. Dodatki świeże, żurawina smaczna, ale sos w Red Hot’cie mógłby być zdecydowanie ostrzejszy, bo tak wyszedł dość łagodnie, jak na męskie podniebienie. Bułki do poprawy są trochę za suche i „gąbczaste”.

burger store lublin

burger store lublin

Nie wahajcie się i bierzcie większą porcję, 100 g jest raczej na mały głód, nawet kobiecy. Sama w pewnym momencie żałowałam, że nie wzięłam większej wersji. Czy jest smacznie? Burger Store na mojej liście uplasuje się gdzieś w jej połowie. Być może wrócę, jeśli będę w okolicy, ale znam smaczniejsze adresy, jeśli chodzi o burgery w Lublinie.

Informacje dodatkowe:

Lokal niedostępny dla wózków.

Posiadają krzesełko do karmienia dla dzieci.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x