XIX Jarmark Hetmański w Zamościu – relacja

Tydzień temu (8-9.06.2013) odbył się XIX Jarmark Hetmański. Festiwal produktu lokalnego „Smaki Zamościa i Roztocza” w Zamościu. Najbardziej interesowała mnie prezentacja potraw, które brały udział w konkursie „Smaki Zamościa i Roztocza”, ale niestety została zaplanowana na niedzielę w godzinach 12:00-14:00 i nie mogłam na niej być. Do Zamościa udałam się jednak w sobotę i mimo tego, że nie było za dużo stoisk z lokalnymi produktami, to było w czym wybierać, a ja wróciłam zadowolona do domu.
Oprócz stoisk z serami, wędlinami, chlebem czy wypiekami, można było zobaczyć także te z rzemiosłem artystycznym, ginącymi zawodami, ze starociami czy typowo „odpustowe”. Wystawy cieszyły oko, a niektóre z nich miały naprawdę duże zainteresowanie. 
Warto wspomnieć, że cała impreza odbywała się na zamojskiej starówce – pięknym rynku, który naprawdę warto zobaczyć. Dzięki temu dotarcie do Jarmarku było łatwe, a wszystkie stoiska można było umieścić w tym samym miejscu bez problemów lokalizacyjnych. 
Kupiłam chleb na zakwasie, ser koryciński swojski z miętą i pieprzem, podpiwek oraz trzy szklane karafki za niewielkie pieniądze na stoisku ze starociami.
Zapraszam na fotorelację:

oto i ja 🙂

pieróg smażony ze szpinakiem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x