„Wszystkie poranki świata. Ponad 40 propozycji na wyśmienite śniadania”

„Wszystkie poranki świata. Ponad 40 propozycji na wyśmienite śniadania” to smakowita propozycja, która przybliża nam śniadania z różnych zakątków świata. Jednego dnia możecie rozkoszować się smakiem belgijskich gofrów, następnego dnia owsianki z Islandii, a jeszcze innego tartaletek jajecznych rodem z Portugalii.

Jest sporo słodkich propozycji, chociaż w Polsce raczej jesteśmy przyzwyczajeni do wytrawnych śniadań. Interesująca (i smakowita) podróż zapewniona!

 

Wszystkie poranki świata

 

Powyżej fragment spisu treści – spójrzcie jaka różnorodność!

Bardzo lubię takie tematyczne książki, bo łatwo w nich pokazać zróżnicowanie smaków i tradycji w skali całego globu. Jest to również ogromna dawka inspiracji przekazana w przystępny sposób, nic tylko zwiedzać świat nie wychodząc z własnej kuchni!

Takie śniadania mogą być fajnym wstępem do planowania wakacyjnego urlopu lub przywołać wspomnienie leniwego wypoczynku gdzieś w Hiszpanii czy na Dominikanie. Zafascynowały mnie przepisy z wykorzystaniem platanów i muszę się gdzieś za nimi rozejrzeć. Jeśli wiecie, gdzie można kupić je w Polsce to dajcie znać!

Wrażenie robią przede wszystkim śniadania spoza Europy, bo często wykorzystywane są w nich produkty, których nie używamy w swoich kuchniach na co dzień. Do takich produktów należy m.in.: semolina, czy wcześniej wspomniane platany. Dzięki tej książce macie okazję zaskoczyć bliskich egzotycznymi śniadaniami.

Książka jest ładnie wydana, przepisy są czytelne, a każde zostało zobrazowane odpowiednim zdjęciem. Uwagę zwracają również fantazyjne wzorki i grafiki, które ożywiają fotografie i niejednokrotnie przywołują uśmiech na twarzy.

Przepisy nie są skomplikowane, a do każdego dodany jest komentarz lub ciekawostka. Przyjemna lektura do śniadania lub porannej kawy.

Miłej podróży! 

 

Wszystkie poranki świata

 

 

Wszystkie poranki świata

 

*Paganelli E., Ascari L., Wszystkie poranki świata. Ponad 40 propozycji na wyśmienite śniadania, Buchmann, 2018, 144 s.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x