„Facet i kuchnia. Smacznie, kreatywnie i bez glutenu”

Coraz więcej blogerów kulinarnych wydaje swoje książki. Bardzo się cieszę z ich sukcesów i mam cichą nadzieję, że może kiedyś i ja wydam coś swojego. Tym razem jednak chcę Wam przybliżyć książkę „Facet i kuchnia. Smacznie, kreatywnie i bez glutenu” Szymona Kubickiego. Kto w blogach trochę siedzi z pewnością kojarzy również sympatyczną maskotkę bloga. O tym jak powstała okładka możecie przeczytać u Szymona.

DSC_0053

Książka składa się z 20 rozdziałów, które odpowiadają produktom lub grupom produktów, wśród których znajdziecie m.in.: przepis na dania z kasz, jajek, dyni, ziemniaków czy ryb i owoców morza. Każdy rozdział poprzedza krótki wstęp, w którym znajdziecie kilka zdań od autora. To świetny pomysł na wprowadzenie do danej grupy przepisów. A tych jest naprawdę dużo, bo aż 130!

Jednak tym, co tu jest ważne to jedno ze słów podtytułu: „bez glutenu”. Najlepiej sens i ideę diety bezglutenowej we wstępie książki wytłumaczył Szymon. Dlatego pozwolę sobie przytoczyć kilka zdań na ten temat:

„Pojęcie „dieta” kojarzy się zwykle z wyrzeczeniami, mającymi prowadzić do jednego celu: utraty zbędnych kilogramów. Dieta tymczasem to nic innego jak sposób odżywiania — czyli codzienne menu w dowolnym wydaniu, niezależnie od tego, co wchodzi w jego skład. Dieta bezglutenowa rozumiana bywa często jako „narzędzie” do odchudzania, chociaż bardzo niesłusznie. To po prostu metoda odżywiania, która rządzi się określonymi prawami, przeznaczona przede wszystkim dla osób chorych na celiakię oraz nietolerujących gluten, ale nie tylko dla nich.” / s. 14.

 pizap.com14455911740991

Warto również zwrócić uwagę na piękne zdjęcia autorstwa Małgorzaty Napiórkowskiej-Kubickiej. A chce się pobiec do kuchni i wyczarować takie piękne dania. Z pewności skuszę się, by wypróbować nie jeden, nie dwa, a co najmniej kilkanaście przepisów. Szymonowi gratuluję sukcesu, a Was zachęcam do zakupu książki.

PS. Trzy egzemplarze będziecie mogli wygrać jutro u mnie w konkursie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x