Weekend w Gaca SPA

Styczeń był miesiącem, w którym działo się u mnie naprawdę dużo. Egzaminy, praca, wyjazdy blogerskie, spotkania itd. O większości mogliście przeczytać na blogu. Tym razem napiszę kilka słów o wyjeździe, na który zostałam zaproszona wraz z innymi blogerkami (i jednym blogerem) przez Konrada Gacę. 
Były niemałe emocje, bo mieliśmy być pierwszymi gośćmi w Gaca SPA, które zajęło miejsce hotelu Berberys przy ul. Szkolnej w Kazimierzu Dolnym. Do tego plan wyjazdu zapowiadał się bardzo ciekawie. Ale co najważniejsze – miałam spotkać się ze znajomymi i spędzić po prostu dobrze czas. Żeby nie robić z tej relacji wpisu chronologicznego, to rozbiję treść na kilka podpunktów.
DOJAZD I BUDYNEK:
Do samego SPA nie jest łatwo trafić, droga także aż prosi się o remont, ale wiadomo jak to jest. Budynek stoi na uboczu, dokoła cisza i spokój, więc są idealne warunki do odpoczynku. SPA jest bardzo ładnie urządzone, ale nie wiem na ile jest to pozostałość po poprzednikach, a na ile inwencja obecnych właścicieli. Urzekły mnie zwłaszcza tapety – mogłabym mieć takie w swoim domu. W niedzielę przez kilka godzin korzystałam także ze strefy spa – jacuzzi i sauny.

 

JEDZENIE:
Nie wiem czego się spodziewałam, gdy przeczytałam w programie o obiedzie, uroczystej kolacji, śniadaniu i kolejnym obiedzie, ale z pewnością byłam zaskoczona. Kucharze postanowili nas nie wyróżniać i na wszystkie posiłki zaserwować przykładowe dania, które już niedługo będą w karcie dla osób, które zapiszą się turnusy odchudzające – jednym słowem FIT. Było mi trochę trudno się przestawić, bo na co dzień jadam więcej kalorii, ale rozumiem, że są pewne założenia (np. brak soli) i że wszyscy chcą się tego trzymać. Był to dla mnie taki mały obóz przetrwania, ale cieszę się, że dałam radę 🙂
PS. Już niedługo w karcie pojawi się także mój deser – o tym jak to się stało możecie przeczytać TUTAJ.
SESJA ZDJĘCIOWA: 
Nie lubię siebie na zdjęciach i nie lubię ustawianych zdjęć. Wiem, że wychodzę na nich źle, spinam się itd. Dlatego zazwyczaj stoję po drugiej stronie aparatu. Jedno ze zdjęć możecie zobaczyć na moim fanpage’u.. Bardzo dziękuję za miłą pracę, ale wiem, że nie wszyscy mogą być modelkami 🙂 Przed sesją miałyśmy jeszcze spotkanie z wizażystkami i było to naprawdę miłe i ciekawe doświadczenie.
Najbardziej podobała mi się zabawa podczas zdjęć grupowych:
UROCZYSTA KOLACJA:
A właściwie lepiej będzie się skupić na przemówieniu Konrada Gacy. Obejrzeliśmy bardzo ciekawy film o tym, jak straszną chorobą jest otyłość i jak można się z niej uwolnić. Za wszystkimi pięknymi efektami stoją miesiące ciężkiej pracy trenerów i osób, które postanowiły odmienić swoje życie. Przemiany były zachwycające! Podczas kolacji odbyło się także ogłoszenie wyników konkursu, o którym już wcześniej pisałam. Po kolacji przyszedł czas na rozmowy i wymianę doświadczeń.
WARSZTATY W PIEKARNI SARZYŃSKICH:
Jednym z głównych punktów drugiego dnia wyjazdu były warsztaty w piekarni Sarzyńskich z pieczenia kazimierskich kogutów. Nie mogłam uwierzyć, że tak skomplikowany „graficznie” wypiek można zrobić z jednej kuli ciasta! A tu – szast-prast i gotowe. Niełatwo było nadążyć za nauczycielem, ale jakoś się udało. Pozostało podpisanie koguta i czekanie na efekt. Urzekła mnie jednak przede wszystkim historia rodziny Sarzyńskich i ich związek z piekarnictwem. Uwielbiam takie opowieści!

 

Później większość osób poszła zwiedzać Kazimierz, ale z racji tego, że ja go znam od dziecka i mieszkam dość blisko to postanowiłyśmy z Martą odreagować chłodny poranek w strefie spa. Było świetnie! W końcu się odprężyłam i mogłam zapomnieć o stresach z ostatniego czasu.
Dziękuję za zaproszenie, przemiłą atmosferę i dużo rozmów. Ta wizyta prócz odprężenia po raz kolejny utwierdziła mnie w tym, jak ważne jest nasze zdrowie i jak łatwo stracić kontrolę nad wagą. Jeśli ktoś z Was, albo Waszych bliskich ma problem – nie czekajcie! Może właśnie turnus w Gaca SPA to Wasza szansa? Informacje o turnusach i zapisach TUTAJ. Pierwszy rozpoczął się 25 stycznia. 


0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
silver
9 lat temu

wow:) zazdroszczę:D

1
0
Would love your thoughts, please comment.x