Warsztaty w Fabryce Czekolady E.Wedel

Od warsztatów minęły już prawie dwa miesiące, bo miały one miejsce 3 grudnia 2014 roku. Na czekoladowe warsztaty udałam się dzięki Ani z bloga Przypraw mnie, która oddała mi swoje miejsce. Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję! Nawet nie marzyłam, że kiedyś uda mi się zobaczyć Fabrykę Czekolady E.Wedel od środka. Było bardzo słodko 🙂
Na „dzień dobry” – chociaż właściwie był już wieczór – mogliśmy coś zjeść i porozmawiać ze znajomymi przy kubku gorącej czekolady. Ja na chwilę zatrzymam się przy przekąskach, bo uwielbiam tak podane jedzenie: małe kanapeczki, roladki czy kawałki tarty, były naprawdę pyszne i stały się dobrym wstępem do czekoladowego szaleństwa, które nastąpiło później. 
Po powitaniu nas przez przedstawicieli Wedla założyliśmy stosowne stroje i udaliśmy się na zwiedzanie fabryki. Wiem, że niektóre osoby były tak już drugi raz, ale cieszę się, że kolejny raz otwarto przed nami te „zakazane” wrota. Kto by pomyślał, że czekolada potrzebuje tylu technologii? Głośne maszyny, przelewanie się czekolady, formowanie, pakowanie… Momentami było w powietrzu tak słodko, że nie dało się oddychać! I chociaż było to ciekawe doświadczenie, to z przyjemnością wróciłam na salę, w której miały odbyć się właściwe warsztaty. 
Już na początku dołączyli do nas państwo Profusowie, którzy z przyjemnością nam pomagali. Podczas warsztatów mieliśmy stworzyć figurkę mikołaja oraz ozdobić czekoladową bombkę. Najpierw myślałam, że nie dam rady, ale z czasem szło mi coraz lepiej. Jak na pierwszy raz to jestem bardzo zadowolona z efektu mojej pracy. Oczywiście gotowe „wyroby” mogliśmy zabrać do domu. Ja od razu postanowiłam, że mikołaj i bombka trafią do moich rodziców i teściów jako dodatkowe prezenty pod choinkę. 

Podczas wizyty w Fabryce Wedla zdecydowanie zjadłam i wypiłam zbyt dużo czekolady, ale z drugiej strony, kto by się oparł takim słodkościom? 

Chciałabym tam kiedyś wrócić 🙂

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x