Najmodniejsze motywy urodzinowe dla dzieci do 3 lat

Organizując ostatnio urodziny dla naszej córki zastanawiałam się jakie są najmodniejsze motywy urodzinowe dla dzieci do 3 lat. Zainspirowałam się przyjęciami dzieci moich znajomych, poczytałam trochę w sieci i oto jest całkiem ciekawa lista! Oto moja odpowiedź na odwieczne pytanie: jak zorganizować dziecku urodziny?

 

MOTYW RÓŻU LUB BŁĘKITU – KLASYKA NIGDY NIE WYCHODZI Z MODY

Organizując pierwsze urodziny Mai postawiłam na klasykę – tort ombre i kwiatową dekorację. Stwierdziłam, że delikatny, dziewczęcy klimat świetnie sprawdzi się na imprezie w stylu garden party, zwłaszcza, że ciężko wymagać od roczniaka sprecyzowanych pomysłów np. z bajkowymi postaciami. Gdybym miała syna postawiłabym na błękitne dodatki.

W tym przypadku mniej znaczy więcej – delikatne dekoracje z połączeniem np. bieli lub innych odcieni niebieskiego czy fioletu będą wyglądać bardzo dobrze. Pewnie pojawią się głosy, że błękitny może być również dziewczęcy, ale nie oszukujmy się, większość osób ma bezpośrednie skojarzenia z różem i błękitem.

Najmodniejsze motywy urodzinowe dla dzieci

Najmodniejsze motywy urodzinowe dla dzieci

 

MOTYW JEDNOROŻCA – MAGICZNY TORT OSIĄ IMPREZY

Motyw tortu z „rogiem” od kilku sezonów jest bardzo modny wśród dziewczynek. Można pójść o krok dalej i poza tortem przygotować np. cake pops czy babeczki dekorowane w ten sam sposób. Tutaj jest też więcej kolorystycznych połączeń: róż, złoto, błękit, fiolet czy biel.

Do tego można przygotować kolorowe balony, złoty balon – cyfrę i dużo innych dodatków. Inspiracji w internecie jest naprawdę dużo!

Najmodniejsze motywy urodzinowe dla dzieci

 

MOTYW DŻUNGLI LUB SAFARI

Dzieci kochają zwierzęta! Ten motyw świetnie sprawdzi się zarówno u chłopców, jak i u dziewczynek. Zieleń jest bardzo uniwersalna, a ten motyw daje dużo możliwości. Nawet w małym mieszkaniu bez problemu przygotujecie taką dżunglę, a dzieci będą miały dużo radości.

W tym motywie królują zwierzęta, a w barwach: odcienie zieleni, brązu oraz biel. Żywe rośliny to również ważny element dekoracji. Uważajcie jednak, by wybierać takie, które nie są trujące!

Najmodniejsze motywy urodzinowe dla dzieci

MOTYW – ULUBIONE BAJKI

O, i to już jest temat rzeka! Każde dziecko na tym etapie ma już jakąś ulubioną bajkę lub postać z kreskówki. Aktualnie wśród najczęściej wymienianych bajek na tym etapie są: Masza i Niedźwiedź, Psi Patrol, Świnka Peppa, Kraina Lodu, Tomek i przyjaciele, Strażak Sam, Auta, Myszka Minnie itd.

W tym przypadku osią jest bajka czyli wszelkie dodatki z postacią, elementami, które się w niej pojawią. Może to być sam tort z figurką lub opłatkiem, ale można pójść kilka kroków dalej i przygotować całe przyjęcie z takim motywem! Inspiracji jest sporo, a w sklepach z dekoracjami bardzo dużo gotowych rzeczy do kupienia. Poniżej możecie zobaczyć jak zaplanowali to inni:

Zdjęcia: Kelly Neil, Toa Heftiba, Sofiya Levchenko, Natalie Chaney, Mariusz Słoński  on Unsplash  oraz malcolm garret , fu zhichao from Pexels.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x