Pojemniki na przyprawy – dodatki robiące wrażenie

Każdy z nas w swojej kuchni używa pojemników kuchennych do przechowywania żywności i przypraw. Czasem są to zupełnie przypadkowe pojemniki, ale coraz częściej wybieramy je już w jakimś konkretnym stylu, tak by jak najlepiej pasowały do wystroju naszej kuchni.

Chociaż według mnie pojemniki na przyprawy to temat traktowany „po macoszemu” i niestety wielu z nas wciąż przechowuje przyprawy w papierowych torebkach, w których zostały kupione. Niestety jest to bardzo zły nawyk, który należy wyeliminować, bo zleżałe przyprawy nie dadzą aromatu naszym daniom.

Rada: pamiętajcie jednak, że szczelny pojemnik zapobiega zbrylaniu się przypraw i sprawia, że zachowują swój aromat. Dodatkowo tak zamknięte przyprawy nie rozsypują się i nie mieszają się zapachami.

My u siebie postawiliśmy na srebrne i drewniane dodatki – idealnie pasują do naszej białej kuchni. Z racji niewielkiej ilości miejsca na blacie zdecydowałam się na duży, okrągły pojemnik, który mieści kilkanaście szklanych słoiczków z przyprawami. Każdy z nich ma napis na zakrętce, więc nie mam problemu z wyborem odpowiedniej przyprawy.

Przeglądając oferty sklepów można przebierać w najróżniejszych pojemnikach do przechowywania przypraw, od tych zwykłych i bardzo praktycznych, do eleganckich i cieszących oko swoim wyglądem. Najważniejsze jednak, by spełniały swoją podstawową funkcję, czyli szczelnie zamykały aromat przypraw. Nie ma też co ograniczać się do samych, zamykanych pojemników, ale wziąć pod uwagę również ciekawe solniczki i pieprzniczki, które będą ozdobą naszego stołu.

Oto kilka moich propozycji:

  • Klasyczne, szklane słoiczki – mają najróżniejsze kształty, często można kupić je z już gotowymi napisami na wieczkach lub ściankach. Można również takie etykietki przygotować samodzielnie. Pasują do każdego wnętrza.

  • Oszczędzające miejsce, czyli kilka lub kilkanaście słoiczków na jednej półce/stojaku – idealne do małych wnętrz, w których musimy oszczędzać miejsce na blacie. Będą dostępne w różnych wzorach i kolorach, od klasycznych, szklanych słoiczków, przez plastikowe i kolorowe, aż do aluminiowych i bardzo nowoczesnych.

  • Eleganckie i nowoczesne – nietypowe kształty, ciekawe formy, wymyślny design, który świetnie sprawdzi się w nowocześnie urządzonej kuchni. Mam wrażenie, że wyobraźnia projektantów jest nieograniczona, a wiele pomysłów naprawdę zachwyca.

pojemniki na przyprawy

  • Proste i praktyczne – ceramiczne z prostymi drewnianymi lub również ceramicznymi pokrywkami, wyposażonymi w gumowe uszczelki. Ucieszą przede wszystkich fanów praktycznych rozwiązań.

  • Własnoręcznie wykonane – zaadaptowane i przekształcone w tym celu puszki, słoiczki i pudełeczka, przemalowane, z ciekawymi wzorami i własnoręcznie wykonanymi etykietami sprawdzą się u tych, którzy kochają prace manualne i kreatywne. Oprócz jedynego w swoim rodzaju.

Pamiętajcie, jeżeli chcecie, by Wasze potrawy zostały wzbogacane o aromatyczne i świeże przyprawy musicie odpowiednio je przechowywać. Przede wszystkim powinny być łatwo dostępne. Rozwiązań jest wiele, a wybór należy do Was, bo obecna oferta sprzedażowa zaspokoi nawet najbardziej wybredne osoby.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x