Hotel Dom Marynarza – opinia

Al. Marszałka Piłsudskiego 1
Gdynia Zazwyczaj piszę o restauracjach, ale tym razem postanowiłam napisać o hotelu. Podczas wizyty w Gdyni (na See Bloggers) musieliśmy gdzieś przenocować. Wybór pozostawiłam mojemu Mężowi. Na booking.com trafił na całkiem niezłą ofertę: 2 noclegi dla 2 os. za ok 60 zł/os. Pewnie można byłoby znaleźć taniej, ale śniadanie również było w cenie. No i 200 m do morza! 

Mimo tego, że do hotelu dojechaliśmy o barbarzyńskiej porze (ok. 4 nad ranem!) to obsługa powitała nas uśmiechem. Trochę zaspani, ale bardzo mili. Wnętrze hotelu raczej jak z dawnej epoki, ale czysto. Po dopełnieniu formalności udaliśmy się na drugie piętro do naszego pokoju. Pokój raczej mały, ale wystarczy, że było dużo miejsca do spania, szafa, do której można było rozpakować swoje rzeczy i osobna łazienka. Z dodatkowych udogodnień w pokoju znajdował się telewizor. 
Nie wiem ilu gości było w hotelu (kilka osób spotkaliśmy przy śniadaniu), ale było bardzo cicho i spokojnie. Na każdym kroku elementy wystroju nawiązujące do nazwy hotelu. Tu statek, tam obraz, w innym miejscu jakieś elementy z pokładu. A przed hotelem ogromna kotwica. 

W sali restauracyjnej dwukrotnie jedliśmy śniadanie. Nie było zbyt wykwintne, ale smaczne i mieliśmy spory wybór. Co ciekawe na śniadanie zostały też podane dwa rodzaje śledzi. Ale byliśmy nad morze, może tam się tak jada? 🙂 Wydaje mi się, że nie ma możliwości zamówienia u nich obiadu lub kolacji.
W restauracji, podobnie jak w pozostałej części hotelu było cicho. Można było spokojnie porozmawiać, a w tle leciała tylko telewizja śniadaniowa. Obsługa miała nad wszystkim kontrolę, ale nie narzucała się w żaden sposób. Dzięki temu bardzo miłym akcentem rozpoczęliśmy sobotę i niedzielę.

Po śniadaniu skorzystaliśmy z bliskości morza i udaliśmy się na spacer promenadą w stronę centrum miasta i plaży. Piękne miejsce – nawet zimą – dużo osób spacerowało czy uprawiało sport. I to w weekend! Miło było pospacerować brzegiem morza, z dala od zgiełki i w okolicy hotelu.

Hotel posiada 111 miejsc noclegowych i poza sezonem to naprawdę niezłe miejsce do spania. Jeśli ktoś oczekuje bardziej wytwornego noclegu to musi szukać dalej 🙂 Dom Marynarza w mojej opinii jest po prostu solidny.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x