Food trucki przed CSK – Lublin

Jak najlepiej świętować własne urodziny? Jedząc pyszne jedzenie <3 Dlatego nie mogło zabraknąć mnie na uczcie, którą przygotowała ekipa Żarcia Na Kółkach na Placu Teatralnym, czyli food trucki przed CSK (Centrum Spotkania Kultur).

W skrócie: to obecnie najlepsze miejsce w mieście na organizację takiego zlotu, bo w końcu trafią na niego nie tylko osoby zainteresowane z Facebook’a, ale również turyści czy zwykli przechodnie, którzy nawet nie wiedzą za bardzo czym są food trucki.

 

food trucki przed csk

 

Podejrzewaliśmy, że w sobotę podczas pory obiadowej nie będzie tłumów i mieliśmy rację, chociaż i tak trzeba było trochę poczekać na swoje dania. Jednak z każdą minutą zainteresowanie rosło, a kolejki się wydłużały.

 

 

Na początek wybraliśmy burger od Street Szefa – BLU (wołowina, czerwona cebula, rukola, gruszka, pomidor, niebieski ser pleśniowy, ketchup, sos BBQ,) za 20 zł. Fajnie wysmażony, przyjemna bułka maślana i fajne dodatki, chociaż Wojtek nie polubił się z gruszką w tym zestawieniu. Trzymają poziom!

W międzyczasie na stół wkroczył Cydr Lubelski – nasz regionalny sposób na upalne dni. Na pewno nie przeoczycie ich namiotu, schłodzona butelka cydru to koszt 5 zł.

Lime Leaf skusiło mnie kuchnią orientalną, więc wybrałam danie, o smaku zupy (!) Tom Yum za 20 zł (jako podstawę wybrałam ryż, który został podany z warzywami, kurczakiem i kiełkami). Jeśli chodzi o poziom ostrości wybrałam wersję mieszaną. Warzywa z mrożonki, oczekiwanie dłuższe niż zapewniane, ale porcja naprawdę spora i smakowo naprawdę przypominało aromaty znane z tej popularnej zupy.

Wojtek postanowił przetestować hot-dogi od U Wujcia – wrócił z wersja podstawową powiększoną o chorizo i halloumi. Za dodatki zapłacił chyba ok. 7 zł. W każdym razie koszt takiego hot-doga z dodatkami wychodzi raczej ponad 20 zł. Trochę sporo wg nas, nawet jeśli to niezłej jakości produkty.

 

 

Niestety coraz silniej wiało, na niebie pojawiało się coraz więcej ciemnych chmur. Zdążyliśmy jeszcze odebrać kawę (latte i mocha) w Organic Coffee (odpowiednio 10 i 12 zł) i zaraz pojawiły się pierwsze krople deszczu, przed którymi skryliśmy się w CSK. Na szczęście pogoda szybko się poprawiła i zlot dalej trwał w najlepsze.

Nie wiem jak Wy, ale my dzisiaj też będziemy! Nie siedźcie w domu, wyjdźcie w miasto, a konkretnie na Plac Teatralny i spróbujcie tych wszystkich pyszności!

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x