„Sushi i sashimi”

Lubię takie konkretne książki-poradniki. Trochę historii, wprowadzenia w temat, porad i przepisy. Dzięki tej książce zrobiłam swoje pierwsze sushi. Wszystko było wyjaśnione krok po kroku, więc nawet laik bez problemu mógłby zrozumieć o co chodzi. Książka jest ładnie wydana, każdy przepis zobrazowany jest fotografią oraz niezbędnymi informacjami.

Jeśli lubicie sushi, a nie wiecie jak się do tego zabrać, to ta książka jest dla Was! Na początek trochę historii, a w niej o sushi, pierwszych przepisach, wynalazcy tej eleganckiej potrawy, a także o pierwszych lokalach, w których zaczęto podawać smaczne kąski ryżu. Dalej już wiedza konkretna: omówione zostały główne składniki, przyprawy i przybory potrzebne do wykonania idealnej rolki we własnym domu. Dodatkowo opisano sposoby serwowania oraz jedzenia. 
W części bardziej praktycznej mamy szereg informacji odnośnie przygotowywania sushi. Od odpowiedniego ugotowania ryżu, przez przygotowanie dodatków np. ryb czy warzyw, aż do dekoracji i odpowiedniego zwijania. 

W książce jest też kilkanaście przepisów na wiele rodzajów sushi i sashimi. Wraz z nią przygotujemy m.in.: futomaki, hosomaki, oshisushi i wiele innych. Każdy przepis opatrzony jest fotografią, a także zdjęciami prezentującymi poszczególne etapy przygotowania. Do tego rady oraz pełna lista składników. Nie może się nie udać.
Książka jest fajnym pomysłem na prezent dla kogoś, kto lubi kuchnię japońską, albo jest fanem sushi. Miło zjeść je w lokalu, ale jeszcze przyjemniej przygotować je samemu. To naprawdę nie jest takie trudne, więc warto spróbować swoich sił.

***”Sushi i sashimi”, wyd. 2, Warszawa 2012, 90 s.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x