Sprawdzone sposoby na kaca

Znacie takie uczucie jak „kac”? Skoro tu trafiłaś/eś to znaczy, że to sprawdzone sposoby na kaca są Twoją największą potrzebą w tym momencie. Może któraś z poniższych propozycji Ci pomoże. Trzymam kciuki za poprawę Twojego samopoczucia!

sprawdzone sposoby na kaca

 

1. Nie pić alkoholu poprzedniego dnia! 🙂

2. Woda – pijemy jak najwięcej wody mineralnej, przed, w trakcie i po imprezie. Woda pomaga w wypłukiwaniu toksyn z organizmu, a także neutralizuje odwadniające właściwości alkoholu.

3. Chłodny prysznic – orzeźwia, poprawia samopoczucie i pomaga skórze w wydaleniu toksycznych substancji.

4. Kefir – odbudowuje florę bakteryjną układu pokarmowego, pomaga na niestrawność i problemu żołądkowe.

5. Sok pomidorowy – bogaty w witaminy i potas, ma zbawienny wpływ na cały organizm. Warto wybrać te zawierający papryczkę chilli.

6. Piwo lub „seta” – mały „klin” przy poważniejszych odmianach kaca bywa niezbędny. Nie wolno jednak przesadzić z ilością, ponieważ złe samopoczucie „przeniesie” się na kolejny dzień, ze zdwojoną mocą.

7. „Polska Ostryga” – wlewamy do szklanki i mieszamy: śmietanę, dwa jajka (surowe), kieliszek oliwy z oliwek, sok z dwóch cytryn. Całość wypijamy „duszkiem” i zagryzamy ziarnami palonej kawy. Metoda tradycyjna (inspiracja J.A. Baczewski Vodka Monopolowa).

8. Kwas z ogórków kiszonych – źródło witaminy C, ponadto dobrze gasi pragnienie i „porusza” żołądek

9. Cola – w niektórych przypadkach pomaga na problemy żołądkowe, ma w sobie też dużo potrzebnego akurat w naszym stanie cukru. Musi być schłodzona i świeża (dobrze nagazowana).

10. Porządne śniadanie – przy lżejszych odmianach kaca dobrze jest zjeść jajecznicę lub zupę (rosół, żurek, flaki).

11. Ważna jest też zasada „nie mieszania” alkoholi – pijemy jeden rodzaj trunku. Najlepiej czystą wódkę w rozsądnych ilościach. Kac po piwie i winie zwykle jest cięższy.

12. Po kilku godzinach od wstania bardzo dobrym pomysłem jest wyjście na spacer – świeże powietrze jest nieocenione w walce z kacem.

13. Stare przysłowie mówi: „na kaca najlepsza praca” i coś w tym faktycznie jest. Jeśli macie taką możliwość i kac nie jest potężny, idźcie popracować w ogrodzie lub pouprawiajcie sport.

14. W trakcie picia pamiętajcie o tym żeby jeść. Dobra zakąska ma duży wpływ na późniejsze samopoczucie. Unikaj także popijania alkoholu gazowanymi napojami.

15. Złe samopoczucie następnego dnia wzmaga także nikotyna, więc w miarę możliwości zrezygnuj lub ogranicz palenie tytoniu.

16. Środki dostępne w aptece: 2KC, aspiryna, Alka-Seltzer oraz mulitiwitaminy, magnez itd. – w pewnym stopniu działają, ale tak jak z wszelkimi lekami, należy uważać.

sposoby na kaca

Oczywiście najlepszym sposobem jest szpital i kroplówka z glukozy, ale nie każdy ma do niej dostęp, a wylądować w szpitalu po sylwestrze nikomu nie życzymy. Powyższe sposoby traktujcie z dystansem, pomagają one w zmniejszeniu objawów „kaca”, ale najważniejszy w tym wszystkim jest umiar i zdrowy rozsądek.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
na kaca
8 lat temu

Cóż, bardzo dobra lista sposobów na kaca 😉 krótko, zwięźle i na temat. Jedyne co bym dodał to albo klinujemy albo leczymy się nie-alkoholowymi sposobami.

Hubert
Hubert
5 lat temu

Klin zwiększa ilość alkoholu, nie jest dobrym sposobem. Tu jest niezła lista sposobów z wyjaśnieniem: https://mozgi.pl/jakie-sa-skuteczne-sposoby-na-kaca-98D5

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x