Kuchnia wolnostojąca Amica – klasyka i nowoczesność

Przez ponad dwie dekady miałam możliwość obserwować zmiany zachodzące w kuchni moich rodziców. Pamiętacie prodiże lub takie niewielkie, ale podwójne elektryczne piekarniki? Piękne wspomnienia!

Były również małe kuchenki elektryczne, od których zawsze nas odganiano, bo bardzo szybko się rozgrzewały i oczywiście te dawne, kuchnie wolnostojące, w których można było tylko marzyć o jakichś elektronicznych wyświetlaczach i elektryczne zapalacze gazu w pokrętłach. Kto wtedy myślał o tych nowościach, które teraz serwują nam producenci kuchenek i płyt gazowych? Jednak te zmiany – naturalne następstwa rozwoju technologicznego – sprawiają, że niechętnie myślimy o powrocie do dawnych sprzętów.

Dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować kuchnię wolnostojącą gazowo-elektryczną nowej technologii marki Amica (model: 618GE3.43HZpTaKDpNAQ(Xx)), której zastąpiła poprzednią, niezbyt dobrze sprawującą się kuchnię w domu moich rodziców. Klasyczna 60-tka szybko zawładnęła sercem mojej mamy, która w końcu przestała martwić się o swoje wypieki.

*Wpis powstał przy współpracy z marką Amica.

 

Kuchenka wolnostojąca Amica

 

Ten model kuchni ma szereg bardzo fajnych zalet, które bardzo przydają się w codziennej pracy:

Płyta gazowa:

  • Zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu – duży plus za zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo!
  • Elektryczny zapalacz gazu w pokrętle – to już powinien być standard, bo znacznie ułatwia pracę.
  • Stabilne ruszty żeliwne – pierwsza rzecz, na którą zwrócił uwagę mój brat. Dobrze wykonane i zapewniające pewne ustawienie garnków.

 

 

Piekarnik:

  • Prowadnice teleskopowe – w końcu będziemy mogli bezpiecznie i swobodnie korzystać z piekarnika. Nie będzie już stresu przed ewentualny oparzeniem, w momencie wkładania blachy do rozgrzanego wnętrza.
  • Chłodny front – koniec z przypadkowymi oparzeniami od gorącej szyby piekarnika. Ta funkcja jest dla nas jeszcze ważniejsza odkąd po kuchni dziadków radośnie biega nasza córka.
  • Emalia łatwoczyszcząca EasyClean – to również duże ułatwienie w zapewnieniu czystości w piekarniku, teraz nie trzeba szorować, a jedynie przetrzeć, bo ta powierzchnia nie ma zagłębień.
  • 10 funkcji piekarnika – to naprawdę sporo, nie wiem czy mama będzie ze wszystkich korzystać, ale na pewno przyda jej się termoobieg i konkretne możliwości. Poprzednia kuchnia nie dawała jej wyboru.
  • Programator elektroniczny Ta – kilka razy w roku mamy duże imprezy rodzinne, więc ta funkcja bardzo się przyda – koniec ze stresem, gdy zapominamy o której wstawiliśmy ciasto czy pieczeń do piekarnika. Teraz programator będzie myślał za nas.

 

 

Kuchenka wolnostojąca Amica

 

Kuchenka wolnostojąca Amica

 

Wybraliśmy kuchnię w kolorze Inox – jest elegancka i bardzo dobrze prezentuje się w kuchni z elementami ze stali nierdzewnej lub aluminium. Pojemny piekarnik sprawdza się przy dużej rodzinie i częstym używaniu.

Testujemy ją prawie miesiąc – mama upiekła już w piekarniku kilka ciast i na szczęście nie odnotowała szybko zwiększającej się temperatury, jak to było w poprzedniej kuchence. Na płycie gazowej zostało przygotowanych już kilkadziesiąt śniadań i obiadów, o różnym stopniu trudności i zaangażowania czasowego. Kuchnia Amica sprawdza się znakomicie, nie mamy do niej żadnych zastrzeżeń.

Jeżeli potrzebujecie eleganckiej, ale przede wszystkim solidnej i funkcjonalnej kuchni wolnostojącej to polecam Wam ten model.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x