Jakie rodzaje blenderów są najpopularniejsze wśród Polaków?

Blender kuchenny to odkrycie w świecie małych urządzeń gospodarczych, które zrewolucjonizowało nasze codzienne życie, a w szczególności naszą kuchnię.

Ten wielofunkcyjny sprzęt, sprawił że w prosty i przyjemny sposób możemy przygotować nie tylko napoje, ale także dania. Świetnie sprawuje się on przy mieszaniu

, miksowaniu oraz rozdrabnianiu zarówno miękkich jak i twardych produktów tj. lód.

*Artykuł sponsorowany

Jakie rodzaje blenderów są najpopularniejsze wśród Polaków?

Wśród Polaków najczęściej wybierane są blendery kielichowe automatyzujące cały proces użytkowania, a także blendery ręczne, które pozwalają na pełną kontrolę. W zależności od przeznaczenia modele mogą się różnić między sobą mocą, rodzajem ostrza, sposobem obsługi oraz wyglądem zewnętrznym, który bywa równie istotny co pozostałe cechy produktu.

Przenośny i prosty w obsłudze

Blender ręczny to doskonały wybór w przypadku niewielkich kuchni, które stawiają na minimalizm wyposażenia. Ze względu na jego niewielkie wymiary można go z powodzeniem schować w szufladzie bądź szafce, unikając problemu braku miejsca na kuchennym blacie. Oprócz tego jest to sprzęt, który łatwo utrzymać w czystości ze względu na bezpośredni dostęp do ostrzy. Warto jednak zaznaczyć, że większość blenderów tego rodzaju posiada słabsze silniki o mocy 300-900 W, co jest sporą różnicą w porównaniu do wersji kielichowej, której moc osiągnąć może nawet 1800W. Ma to istotny wpływ na funkcjonalność urządzenia, powodując, że blender ręczny znacznie lepiej poradzi sobie w przypadku miękkich produktów, niżeli tych twardszych. Jeżeli więc planujemy stosować go przy przygotowywaniu koktajli, past lub kremowych zup to będzie to świetny wybór zarówno dla nas jak i dla naszego portfela.

Większa inwestycja – większe możliwości

W przypadku blenderów kielichowych koszt ponoszony przy zakupie wzrasta. Nie jest on jednak wyjątkowo wysoki i w dużej mierze zależy od posiadanych przez sprzęt parametrów. Lepszy silnik wbudowany wewnątrz sprzętu pozwala na skuteczne rozdrabnianie twardszych produktów takich jak np. orzechy. Oprócz tego blender kielichowy (zob. https://iguanasklep.pl/producenci/smeg-3/blendery-3/blender-stojacy) to także pełna automatyzacja działania. Nasza rola jako użytkownika sprzętu ogranicza się jedynie do uruchomienia blendera i ewentualnego ustawienia pożądanych opcji. Oszczędza to nasz czas, a także przyśpiesza działanie. Mimo iż jest to sprzęt większy niż w przypadku wersji manualnej to zajmuje on stosunkowo niewiele miejsca. Dzięki temu, że proces z góry jest zaprogramowany przez używany sprzęt, w łatwy sposób osiągnąć możemy gładką, jednolitą masę, którą następnie możemy przelać/przesypać do innego naczynia.

Jakie rodzaje blenderów są najpopularniejsze wśród Polaków?

Recepta na zdrową przekąskę w ciągu dnia

Oprócz tego, że blender jest szybkim i prostym w obsłudze urządzeniem, to jest także idealnym rozwiązaniem w przypadku zdrowej żywności. Urozmaicając dietę o bogate wartości często sięgamy po owoce bądź warzywa. Dzięki obecności blendera w naszej kuchni zyskujemy szybki przepis na zdrową przekąskę w ciągu dnia, którą zabrać możemy ze sobą wszędzie: do szkoły, pracy, czy nawet w podróż. Niektóre modele blenderów oferują w tym celu specjalne pojemniki, którymi można zastąpić tzw. kielich. Są to przeważnie plastikowe lub szklane butelki w postaci bidonu, które nakłada się bezpośrednio na mechanizm. Dzięki temu w szybkim czasie możemy przygotować sobie napój, który chcemy zabrać ze sobą wychodząc z domu.

Obecne rozwiązania oferują nawet modele, które umożliwiają blendowanie w dowolnym miejscu poprzez wbudowane ostrze i silniczek uruchamiany jednym, prostym przyciskiem. W ten sposób produkty przygotowane wcześniej w domu jesteśmy w stanie zamienić w świeży blend, co w pełni zachowa konsystencję koktajlu oraz jego smak.

Jakie rodzaje blenderów są najpopularniejsze wśród Polaków?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x