Idealne grillowanie z termometrem iGrill

Kto z nas nie lubi grillować? Pewnie nie ma takich osób, bo nawet jak nie ma zbyt wielu fanów stania „przy grillu”, to każdy chętnie zje przygotowane na nim danie. O ile szaszłyki, czy kiełbaski nie potrzebują zbyt wielkiej uwagi, o tyle np. steki już tak. Jeżeli marzy Wam się idealne grillowanie to tylko z termometrem iGrill, który dopilnuje jedzenia za Was.

*Wpis powstał we współpracy z marką Weber-Stephen.

Niestety podczas domowego grillowania często zagadujemy z gośćmi i nasze dania okazują się za bardzo wysmażone. Każdy wolałby jednak soczyste mięso, zamiast „podeszwy”. I tu właśnie swoją rolę odegra idealnie termometr iGrill, który łączy się z aplikacją w telefonie, przez cały etap grillowania monitoruje mięso i informuje o osiągnięciu idealnej temperatury.

igrill termometr

Marka Weber ma wśród swoich produktów trzy termometry iGrill, więc każdy znajdzie idealny dla siebie:

  • Termometr iGRILL MINI z pojedynczą sondą i podstawą magnetyczną jest idealny dla „niedzielnego” szefa kuchni
  • Termometr iGRILL 2 może obsługiwać do czterech sond, z których każda jest odporna na temperaturę do 380° C
  • Termometr iGRILL 3 jest przeznaczony do użytku z grillami gazowymi SPIRIT® II i GENESIS® II

Może dla większego rozjaśnienia poniżej opiszę szerzej poszczególne termometry:

Termometr iGRILL MINI pozwala na bardzo szybkie sprawdzenie temperatury grillowanej potrawy. Wystarczy tylko wetknąć w nią sondę będącą elementem termometru, by w ciągu zaledwie trzech sekund odczytać aktualny wynik i dzięki temu wiedzieć czy mięso jest już gotowe. Ten termometr sprawdzi się przy każdym grillu (gazowym, węglowym czy elektrycznym). Jest bardzo intuicyjny w obsłudze, również dla osób, które wcześniej nie miały z nim do czynienia.

iGRILL 2 to uniwersalny termometr, który przez Bluetooth® łączy się z zainstalowaną w smartphonie bezpłatną aplikacją i mierzy temperaturę grillowanych produktów, jak również temperaturę otoczenia. Można w nim korzystać zarówno z własnych ustawień, jak i firmowych. Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Urządzenie jest wyposażone w dwie sondy, ale można zamontować jeszcze dwie dodatkowe.

Termometr iGRILL 3 jest kompatybilny z grillami gazowymi. Ten termometr monitoruje jedzenie od początku do końca i informuje, gdy osiągnie ono idealną temperaturę, aby zdjąć ją z grilla. W tym przypadku również niezbędne jest zainstalowanie aplikacji  Weber iGrill na telefonach z systemem iOS lub Android.

Podstawowe zakresy temperatur dla mięs:

  • pieczona wołowina i steki – 53–55°C (mięso średnio krwiste) lub 60–65°C (dobrze wysmażone)
  • mięso wieprzowe — 71°C
  • jagnięcina — 60–62°C (różowy kolor mięsa) lub 71°C (mięso średnio wysmażone)
  • drób wszelkiego rodzaju to 75°C
  • mielona wołowina i hamburgery – min. temperatura to również 75°C
  • ryby – ok. 60°C

Jeżeli nie macie głowy do zapamiętywania tych danych to wystarczy, że wprowadzicie je do aplikacji, a termometr z nią połączony da Wam znać, gdy grillowany rodzaj mięsa będzie idealny. Wszystko dzięki sondzie, której zakończenie w formie szpikulca wbija się w mięso w jego najgrubszym miejscu. Termometry te są precyzyjne (z dokładnością do 1 st. C.) i szybko działają!

Dzięki tym termometrom każdy może nabrać pewności siebie i stać się mistrzem grillowania. Bo cóż jest trudnego w obsłużeniu go i połączeniu z aplikacją na smartfonie? Jeżeli naprawdę lubicie grillowanie to warto zainwestować przynajmniej w wersję mini, która naprawdę wydaje się banalna w obsłudze.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
KlaudiaWójcicka
4 lat temu

Super wpis! Mój mąż odkąd kupił to cudo stal się mistrzem grillowania! Wiele osób myśli, że taki termometr jest tylko gadżetem, ale doskonale się sprawdza. W połączeniu z naszym grillem weber pulse 1000 nie mamy ochoty na inne dania aniżeli e z grilla. 😉

1
0
Would love your thoughts, please comment.x