Idealne grillowanie z termometrem iGrill

Kto z nas nie lubi grillować? Pewnie nie ma takich osób, bo nawet jak nie ma zbyt wielu fanów stania „przy grillu”, to każdy chętnie zje przygotowane na nim danie. O ile szaszłyki, czy kiełbaski nie potrzebują zbyt wielkiej uwagi, o tyle np. steki już tak. Jeżeli marzy Wam się idealne grillowanie to tylko z termometrem iGrill, który dopilnuje jedzenia za Was.

*Wpis powstał we współpracy z marką Weber-Stephen.

Niestety podczas domowego grillowania często zagadujemy z gośćmi i nasze dania okazują się za bardzo wysmażone. Każdy wolałby jednak soczyste mięso, zamiast „podeszwy”. I tu właśnie swoją rolę odegra idealnie termometr iGrill, który łączy się z aplikacją w telefonie, przez cały etap grillowania monitoruje mięso i informuje o osiągnięciu idealnej temperatury.

igrill termometr

Marka Weber ma wśród swoich produktów trzy termometry iGrill, więc każdy znajdzie idealny dla siebie:

  • Termometr iGRILL MINI z pojedynczą sondą i podstawą magnetyczną jest idealny dla „niedzielnego” szefa kuchni
  • Termometr iGRILL 2 może obsługiwać do czterech sond, z których każda jest odporna na temperaturę do 380° C
  • Termometr iGRILL 3 jest przeznaczony do użytku z grillami gazowymi SPIRIT® II i GENESIS® II

Może dla większego rozjaśnienia poniżej opiszę szerzej poszczególne termometry:

Termometr iGRILL MINI pozwala na bardzo szybkie sprawdzenie temperatury grillowanej potrawy. Wystarczy tylko wetknąć w nią sondę będącą elementem termometru, by w ciągu zaledwie trzech sekund odczytać aktualny wynik i dzięki temu wiedzieć czy mięso jest już gotowe. Ten termometr sprawdzi się przy każdym grillu (gazowym, węglowym czy elektrycznym). Jest bardzo intuicyjny w obsłudze, również dla osób, które wcześniej nie miały z nim do czynienia.

iGRILL 2 to uniwersalny termometr, który przez Bluetooth® łączy się z zainstalowaną w smartphonie bezpłatną aplikacją i mierzy temperaturę grillowanych produktów, jak również temperaturę otoczenia. Można w nim korzystać zarówno z własnych ustawień, jak i firmowych. Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Urządzenie jest wyposażone w dwie sondy, ale można zamontować jeszcze dwie dodatkowe.

Termometr iGRILL 3 jest kompatybilny z grillami gazowymi. Ten termometr monitoruje jedzenie od początku do końca i informuje, gdy osiągnie ono idealną temperaturę, aby zdjąć ją z grilla. W tym przypadku również niezbędne jest zainstalowanie aplikacji  Weber iGrill na telefonach z systemem iOS lub Android.

Podstawowe zakresy temperatur dla mięs:

  • pieczona wołowina i steki – 53–55°C (mięso średnio krwiste) lub 60–65°C (dobrze wysmażone)
  • mięso wieprzowe — 71°C
  • jagnięcina — 60–62°C (różowy kolor mięsa) lub 71°C (mięso średnio wysmażone)
  • drób wszelkiego rodzaju to 75°C
  • mielona wołowina i hamburgery – min. temperatura to również 75°C
  • ryby – ok. 60°C

Jeżeli nie macie głowy do zapamiętywania tych danych to wystarczy, że wprowadzicie je do aplikacji, a termometr z nią połączony da Wam znać, gdy grillowany rodzaj mięsa będzie idealny. Wszystko dzięki sondzie, której zakończenie w formie szpikulca wbija się w mięso w jego najgrubszym miejscu. Termometry te są precyzyjne (z dokładnością do 1 st. C.) i szybko działają!

Dzięki tym termometrom każdy może nabrać pewności siebie i stać się mistrzem grillowania. Bo cóż jest trudnego w obsłużeniu go i połączeniu z aplikacją na smartfonie? Jeżeli naprawdę lubicie grillowanie to warto zainwestować przynajmniej w wersję mini, która naprawdę wydaje się banalna w obsłudze.

Print Friendly, PDF & Email
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
KlaudiaWójcicka
10 miesięcy temu

Super wpis! Mój mąż odkąd kupił to cudo stal się mistrzem grillowania! Wiele osób myśli, że taki termometr jest tylko gadżetem, ale doskonale się sprawdza. W połączeniu z naszym grillem weber pulse 1000 nie mamy ochoty na inne dania aniżeli e z grilla. 😉

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x