Aplikacje dla mam i kobiet w ciąży

Nie odkryję Ameryki stwierdzając, że smartfony to obecnie nieodłączny element naszego życia. Już nie tylko połączenia telefoniczne, robienie zdjęć czy korzystanie z Internetu jest w nich ważne, bo teraz coraz popularniejsze są aplikacje. Najlepiej od wszystkiego – w tym także aplikacje dla mam i kobiet w ciąży 🙂

Dzisiaj mam dla Was listę przetestowanych przez siebie i wciąż używanych aplikacji, które przydały mi się przed ciążą, podczas ciąży i teraz, gdy jestem mamą. Lista jest subiektywna, każda z Was (o ile korzystacie) ma pewnie swoje typy. Wszystkie podane przeze mnie aplikacje pochodzą ze strony Google Play i są darmowe (płatne mogą być ich rozszerzenia i dodatkowe opcje).

 

APLIKACJE DLA KOBIET

 

MÓJ KALENDARZYK

Świetna aplikacja dla wszystkich kobiet. Ile to razy zapomniałyście zaznaczyć w kalendarzyku ostatniej miesiączki, nie wiecie jak długie macie cykle lub kiedy wypada Wam owulacja i dni płodne – tu macie wszystko w jednym. Wystarczy jedno kliknięcie na rozpoczęcie i zakończenie miesiączki, a resztę wylicza system. Możecie uzupełnić wykres o inne informacje typu waga czy temperatura, a także „zawiesić” aplikację na okres ciąży. Bez problemu wykonacie kopię zapasową i uruchomicie aplikację na innym telefonie pobierając dane m.in.: z chmury czy Dropboxa.

 

 

APLIKACJE DLA KOBIET W CIĄŻY

 

MOJA CIĄŻA Z EDZIECKO.PL

Pierwsza aplikacja ciążowa, która towarzyszyła mi przez całe 9 miesięcy. Zawiera porady w postaci wiadomości i filmów z wypowiedziami ekspertów. Z ciekawością obserwowałam informacje o rozwoju dziecka, zwłaszcza, że były one podane w sposób bardzo konkretny i obrazowy. Spersonalizowanie aplikacji daje poczucie, że informacje kierowane są bezpośrednio do Ciebie. Aplikacja posiada również takie funkcje jak terminarz/organizer i kalkulator wagi. Ma też dodatki w postaci informacji o tym, co spakować do porodu.

 

PORA NA BOBASA

Bardzo prosta aplikacja do zliczania długości trwania i częstotliwości skurczy porodowych. Prosty mechanizm na zasadzie stopera tworzy listę i informuje czy już „czas jechać na porodówkę” czy może to fałszywy alarm. Mi bardzo pomogła, gdy lekarz uparcie twierdził, że skurcze „się nie piszą” na KTG.

 

 

RELAKSACYJNA MUZYKA W CIĄŻY – jak w nazwie aplikacji, spory wybór muzyki relaksacyjnej dla przyszłych mam.

KSIĘGA IMION – dla rodziców poszukujących imienia dla swojego dziecka. Możecie poznać również jego znaczenie i wybrać listę ulubionych. Z pewnością jest to przyjemniejsza wersja niż pisanie na kartce.

PYSZNE.PL – Trochę przekornie i nietypowo, ale jaka inna aplikacja pozwoli na spełnienie ciążowych zachcianek? Macie do wyboru różne rodzaje kuchni, dowóz do domu i intuicyjną obsługę aplikacji.

 

APLIKACJE DLA MAM

 

BABY MANAGER

Opcje z kilku aplikacji skumulowane w jednej. Po jej pierwszym uruchomieniu tworzycie profil Waszego dziecka – możecie uzupełnić je o takie informacje jak data narodzin, płeć czy zdjęcie, które później w miniaturowej wersji będzie wyświetlało się w formie powiadomień. Na bieżąco możecie zaznaczać karmienia, czas snu, ilość zmienionych pieluszek czy aktualne pomiary dziecka – może zabawne, ale w nawale obowiązków proste pytanie pediatry o liczbę karmień na dobę czy zmoczonych pieluszek może wprowadzić w zakłopotanie. W wersji podstawowej możecie wybrać dodatkowo jeszcze jedną opcję z kilku dostępnych, np. spacery czy kąpiele.

Podobna aplikacja:

KARMIENIE PIERSIĄ – jak nazwa wskazuje, aplikacja służy do zapisywania karmień dziecka. Oprócz karmienia piersią wśród opcji jest karmienie butelką i posiłki stałe. Niestety tłumaczenie nie jest doskonałe, więc niektóre określenia brzmią dziwnie. Aplikacja jest prosta w obsłudze.

MOJE DZIECKO Z EDZIECKO.PL

Ta aplikacja pomoże Wam uporządkować nawał informacji w pierwszym roku życia dziecka. Po spersonalizowaniu aplikacji zaczniecie otrzymywać wiadomości m.in.: o etapach rozwoju, umiejętnościach i pielęgnacji, dostosowane do wieku Waszego malucha. Na siatkach centylowych będziecie mogli zaznaczyć przyrost wagi czy długość ciała dziecka. Ciekawą opcją jest również organizer, w którym zaznaczycie ważne dat, np.: badania lekarskie czy daty szczepień.

 

 

BABY SLEEPER – Aplikacja dzięki której Twoje dziecko się uspokoi, a nawet zaśnie. Odpowiednio dobrane dźwięki wpływają na emocje dziecka. Aplikację polecało mi wiele koleżanek, niestety na moją córkę nie działało – może sprawdzi się u Waszych dzieci 🙂

ENDOMONDO – Może ta pozycja wyda Wam się tutaj nie na miejscu, ale mylicie się. Wraz z koleżankami założyłyśmy „rywalizację” spacerową, by motywować te z nas, które nie lubią samotnych spacerów lub robią je bardzo krótkie. Ta aplikacja świetnie się w tym sprawdza, a taka rywalizacja może być prywatna.

 

Podzielcie się w komentarzach Waszymi typami 🙂

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
marlena
marlena
7 lat temu

haha nawet nie miałam pojęcia o takich aplikacjach:)

1
0
Would love your thoughts, please comment.x