Wok granitowy – test produktu firmy Ballarini

Po przetestowaniu patelni grillowej z tej samej serii oraz garnka firmy Ballarini, przyszedł czas na test woka granitowego. Oba poprzednie produkty na co dzień testuję w mojej kuchni i jeszcze się na nich nie zawiodłam.
Wok to bardzo przydatne narzędzie w kuchni – głęboka patelnia, idealna nie tylko do dań kuchni azjatyckiej. Z lubością postanowiłam wykorzystać ją do przygotowania dyniowego risotto – pysznego i sezonowego.
Podobnie jak patelnia grillowa, również i wok odznacza się pozorną ciężkością w wyglądzie, ale zupełnie nie odczuwa się tego podczas pracy w kuchni. Wok jest stabilny, ma odpowiednie wymiary i jest pokryty nieprzywierającą powłoką non-stick. Producent zapewnia o warstwach zapobiegających uszkodzeniom i odporności na niszczące działania zmywarek. Mam nadzieję, że tak jest w rzeczywistości, a wok będzie mógł mi służyć jeszcze przez długi czas.

 
Wok stworzony jest z czterech warstw, ma grube dno i nienagrzewającą się rączkę. Można go stosować też w piekarniku do temperatury 160 st.C – to także ważna i bardzo przydatna funkcja. Jeśli chodzi o wymiary to średnica górnej krawędzi wynosi 28 cm, a głębokość woka to 7,5 cm. 
Mogę też Was zapewnić o tym, że bardzo łatwo się czyści, głównie ze względu na powłokę non stick. Jeśli zastanawiacie się nad zakupem woka w najbliższym czasie to polecam Wam właśnie ten produkt. Odpowiednio masywny, idealny rozmiarowo i wykonany z wysokiej jakości produktów.

Wok znajdziecie w sklepie firmowym firmy Ballarini. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x