Jarmark Regionalny i Festiwal Kultury Ukraińskiej

Tydzień temu byłam na Jarmarku Regionalnym i Festiwalu Kultury Ukraińskiej. Oba wydarzenia odbywały się jednocześnie w zamojskiej Galerii Twierdza. Jarmark trwał 3 dni (od 8-10 listopada), a Festiwal tylko w sobotę 9 listopada. Dlatego ja wybrałam się akurat w sobotę. 

Już na pierwszy rzut oka można było zauważyć, że nie ma zbyt wielu stoisk. A co za tym idzie, nie za bardzo będzie w czym wybierać. Mimo wszystko przeszliśmy się kilka razy po stoiskach, a nawet porozmawialiśmy z kilkoma osobami. 
Skusiliśmy się na grillowanego oscypka z żurawiną, popróbowaliśmy salami, chorizo i serów oraz zjedliśmy po pajdzie chleba ze smalcem i ogórkiem. Jeśli chodzi o chleb to był świetny, ale skwarki w smalcu były tak wysmażone i twarde, że prawie połamałam sobie na nich zęby. Smalec był też zdecydowanie przesolony. 


Do domu kupiliśmy po regionalnym piwie browaru Koreb z Łasku. Mój Mąż wybrał Korzenne, a ja Miodowe. W skrócie powiem, że ja ze swojego wyboru nie jestem zadowolona – piwo było kwaśne i moim zdaniem nienadające się do picia. Korzenne było lepsze, chociaż trochę słodkawe. 

Kolejnym zakupem był ciemny chleb – bo tata bardzo lubi, dwa pierogi – z kukurydzą i soczewicą, zwłaszcza ten pierwszy był bardzo ciekawy w smaku. Zaciekawił nas także piróg jaglany, więc i on dołączył do naszych zakupów. Na koniec spróbowałam jeszcze kieliszeczek Krupnika Pszczelowolskiego i zdecydowałam, że buteleczkę musimy kupić do domu.
Wydarzenie ciekawe i z pewnością warte uwagi, ale mam nadzieje, że następnym razem będzie jeszcze lepiej rozreklamowane i ściągnie więcej zarówno uczestników, jak i wystawców. 
po więcej zdjęć zapraszam do GALERII na fb.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Patrycja Antonina
10 lat temu

Uwielbiam takie jarmarki. Choć moje doświadczenia mówią, jednoznacznie, że wina ze wschodu to nie mój gust 🙂 ale serów spróbuje każdego, taki ze mnie seromaniak. Kiedyś z kresów co prawda dorwałam na Festiwalu smaków olej z ziarn dynii, wiejski..No cudo 🙂

1
0
Would love your thoughts, please comment.x