Risotto ze szparagami i chorizo

Dalej korzystam z krótkiego sezonu na szparagi. Tym razem delektuję się nimi w kremowym risotto, fajnie podkręconym przez pikantne chorizo.  Musicie przyznać, że wygląda smakowicie?

Szparagi z jajkiem sadzonym i młodymi ziemniakami

Obiad pełen sezonowych produktów – najlepszych właśnie teraz! Prostota na talerzu jest właśnie tym co lubię w gotowaniu. Kilka pasujących do siebie składników i mamy idealny efekt. Ja na nowo próbuję przekonać się do jajek w takiej postaci – jeszcze kilka miesięcy mogłam jeść tylko te bardzo wysmażone.

Drożdżówki z rabarbarem

Uwielbiam rabarbar! Świetnie nadaje się do wypieków i domowej lemoniady. Jego dodatek sprawia, że wypieki nie są przesadnie słodkie. Drożdżówki, które dzisiaj dla Was przygotowałam są bardzo łatwe do zrobienia. Nie bójcie się ciasta drożdżowego – pracuje się z nim bardzo fajnie! Przepis znalazłam na blogu Wypieki z pasją.    

American Home – Kielce

Oglądacie „Kuchenne rewolucje”? Ja chyba nie pominęłam żadnego odcinka. Czego by nie mówić o Magdzie Gessler, to uważam, że tym programem otwiera oczy tym, którzy uważają, że gastronomia to fajny i łatwy sposób na dorobienie się majątku. Niestety gastronomię trzeba rozumieć, a do tego prócz pieniędzy włożyć w swój restauracyjny biznes dużo serca i czasu. Jak widać w programie – chociaż pewnie momentami jest to przejaskrawione – często biorą się

Czytaj dalej…

Caprese

Jedna z najprostszych i najładniej prezentujących się przystawek. Caprese ma odzwierciedlać kolory włoskiej flagi. Sałatka pochodzi z Kampanii, w południowych Włoszech. Do tej pory powstało już wiele różnych wariantów tej sałatki. W tamtym roku prezentowałam Wam Caprese po polsku.    

Hellada na talerzu – warsztaty kuchni greckiej z Pascalem

Bardzo lubię się dokształcać. Właściwie w każdym aspekcie życia – może dlatego wciąż się uczę i nie zatrzymałam się na tytule magistra. Uwierzyłam również, że w każdej chwili można poszerzyć swoje pasje i zainteresowania, a gotowanie właśnie jest taką pasją. Dlatego, jeśli czas i praca mi na to pozwalają staram się korzystać z zaproszeń na warsztaty, które czasami otrzymuje. Dzisiaj chciałabym zabrać Was w podróż do Grecji – na prawdziwe

Czytaj dalej…